Od czego zacząć?

Decyzja o szukaniu pomocy, a następnie wybór terapeuty może być trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli już cierpisz emocjonalnie. Podniesienie telefonu i umówienie się na pierwsze spotkanie wymaga odwagi.  Nie wahaj się ze mną skontaktować bezpośrednio. Postaram się w jasny sposób odpowiedzieć na nurtujące cię pytania.

Nie musisz mieć skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, aby umówić się na spotkanie. Jeśli czujesz potrzebę, aby porozmawiać szczerze o swojej obecnej sytuacji zadzwoń do mnie, aby umówić się na spotkanie. Podczas pierwszej konsultacji będziesz mógł sprawdzić czy odpowiada ci forma stosowanej przeze mnie psychoterapii i czy chcesz podjąć dalszą pracę nad swoim problemem.

Wybór terapeuty jest często intuicyjny i doradzam klientom słuchać swoich odczuć po pierwszej sesji i zdecydować czy chcą oni rozpocząć ze mną terapię. Możesz uznać, że potrzebujesz tylko kilku sesji lub podjąć decyzję o pracy na dłuższy czas.

Po odbyciu 2-3 konsultacji wspólnie z klientem określamy cel nad którym będziemy pracować podczas sesji. Ustalamy warunki terapii, które nazywamy kontraktem.

 

Jak to działa?

W psychoterapii klient i psychoterapeuta siedzą razem w spokojnym, dyskretnym gabinecie. Otrzymujesz przestrzeń, aby porozmawiać o tym co czujesz, co jest najważniejsze lub niepokojące. W rozmowie skupiamy się nie tylko na objawach – ważny jest kontekst, całokształt emocjonalności danej osoby. Przyglądamy się myślom, uczuciom, ważnym związkom, snom i wspomnieniom z dzieciństwa. Dzięki temu odkrywamy indywidualne sposoby przeżywania i reagowania, co prowadzi do indywidualnych rozwiązań. To wyjątkowa możliwość poznania siebie i trwałej zmiany osobowości. Wsłuchując się uważnie w to co mówisz, psychoterapeuta stara się wydobyć na powierzchnie prawdziwe uczucia tak, abyś mógł ich doświadczyć i zrozumieć.